KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİNDE ŞEKERBANK DESTEĞİ

ERC MÜTEAHHİTLİK YAPI A.Ş VE ŞEKERBANK T.A.Ş arasında Kentsel Dönüşüme ilişkin İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokole Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama  Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ve üst düzey yöneticiler, ERC YAPI Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan, şirket yöneticileri  ve teknik ekip katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan ERC YAPI Yön.Kur.Bşk Özkan ERCAN “Kentsel Dönüşüm kredileri kullandırılmaya başladıktan itibaren İŞ BANKASI, DENİZBANK ve şimdi de ŞEKERBANK”la çalışacak olmaktan memnun olduklarını belirtti. “Kentsel Dönüşüm Kredisini önemli bir finansman modeli olarak bankalara önerdiğimizde bu kredinin her geçen gün büyüyeceğini, daha fazla anlam ifade edeceğini görebiliyorduk. Ve bugün gelmiş olduğumuz nokta, bunun en iyi isbatıdır. Biz ERC YAPI olarak Türkiye için çok önemli bir kredi modelini geliştirmenin de gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

ERCAN, sadece özel bankaların değil, kamu bankalarının da bu kredi ile vatandaşa destek sunmalarını beklediklerini ifade ederek, Şekerbank ile imzaladığı işbirliği protokolüne ilişkin  şu bilgileri verdi:  “Sayın Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürkün bundan önceki süreçlerde bu kredi ile ilgili vermiş olduğu hizmetler takdire şayandır. Eğer kentsel dönüşüm kredisi olmasaydı depreme dayanıklı olmayan, kat karşılığı şeklinde yapılamayacak, ancak yenilenmesi gereken konutların yenilenmesi mümkün olmayacaktı. Kentsel Dönüşüm kredisi sayesinde bu konutların bir bölümünü yeniledik. Bundan sonrakı süreçte, ülkemize siyasi istikrarın gelmesinden dolayı kentsel dönüşüm kredisinin faiz oranının düşeceğini umuyor ve kentsel dönüşümün daha da hızlanacağını bekliyoruz.

Gökhan Ertürk: “Güvenli ve enerji verimliliği yüksek konutlarda yaşanmasına katkı sağlıyoruz”

????????????????????????????????????

Protokol Törenine ekibiyle birlikte katılan Şekerbank Perakende Bankacılık Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk de, Şekerbank’ın, kuruluşuna dayanan sürdürülebilir kalkınma stratejisi kapsamında, tarım ve kırsal kalkınmaya destekten enerji verimliliğine çok sayıda projeye imza attığını söyledi.

Kentsel dönüşüm alanında sundukları finansman destekleri ile vatandaşların sağlıklı, güvenli ve enerji verimliliği yüksek konutlarda yaşamasına katkı sağladıklarını kaydeden Ertürk, kentsel dönüşüm alanında ilk protokol yaptıkları firmanın ERC Yapı olduğunu vurguladı. Kentsel dönüşümde ülkemizde gidilecek çok yol olduğunu belirten Ertürk, bu alanda sağladıkları finansman desteğini arttırmayı hedeflediklerini kaydetti.